انتخاب مبلمان دکوراسیون داخلی

انتخاب مبلمان دکوراسیون داخلی

انتخاب مبلمان دکوراسیون داخلی و فراگیری زبان مبلمان

یک صندلی به تنهایی می تواند داستانی کامل از سرگذشت محلی که در آن ساخته شده، فرهنگ آن ناحیه و ارزش هایش باز گو کند. صندلی ها اشکال، ابعاد، رنگ ها و طرح های مختلفی دارند که هر یک برای برآورده ساختن یک سری ویژگی های زیبایی شناسانه و عملکردی به کار گرفته می شوند. صندلی ها از اولین روزی که انسان بار وزن خود را روی یک تکه سنگ انداخت متولد شدند و تا به امروز در انواع و اقسام متنوعی بروز و ظهور دارند. در این قسمت، کوتاه از قصه ی صندلی ها گفته ایم.

با یک حساب سرانگشتی، نگارنده ۳۷ مکان مختلف برای نشستن در منزل شخصی اش پیدا کرده است. البته که تمامی آن ها ایده آل نیستند، بسیاری از آن ها زیبایی و راحتی قابل قبولی ارائه نمی دهند اما بی شک هر کدامشان راز و خاطره ای از روز و روزگاری را یدک می کشند.

ایده ی اصلی این نوشته آن بود که نشان دهیم ارتباط شما با صندلی یا صندلی های خانه ی خود چیزی است خاص و ورای روزمرگی های عادی با سایر لوازم منزل. اگر بخواهیم کمی ادبی و احساسی تر بحث را پیش ببریم باید به این نکته اشاره کنیم که هر صندلی، شخصیتی است منحصر به فرد از روح آدمی دیگر(طراح آن)، وقتی که با یک صندلی ارتباط می گیرد، در واقع خود را به جان و جهان فردی دیگر پیوند زده اید و این زیبایی حضور صندلی در منزل است.

جالب این که صندلی ها در تاریخ طراحی داخلی هم اعضای منحصر به فرد و ویژه ای به حساب می آیند. به عنوان مثال تاثیری که Thonet  با صندلی های مخصوص کافه ای خود در اواسط ۱۸۰۰ ایجاد کرد، تا به امروز یکی از بزرگترین جریان های طراحی داخلی محسوب شده است.

باری؛ زبان صندلی شما هر آن چه که باشد، قصه اش شنیدنی است. این که از کجا آمده، چه تاریخی دارد و در چه لحظاتی میزبان شما خواهد بود تا لختی خوشی یا تلخی روزگار را با هم تقسیم کنید.