alison آلیسون گریس

از طراحان داخلی چه می دانیم؟

با Alison Grace-Gahan از National Design Academy آشنا شوید

دوبی چند سالی است که به حوزه های مختلف علمی، فنی و هنری ورود یافته است، یکی از برجسته ترین اقداماتی که صورت گرفته، احداث National Design Academy است، مجموعه ای حرفه ای که طراحان برجسته ی داخلی را از سراسر دنیا گردهم می آورد و به هنرجویان مختلف بین المللی آموزش های مربوطه را ارئه می دهد. امروز با یکی از تاثیرگذار ترین اساتید این آکادمی طراحی آشنا می شویم و بررسی خواهیم کرد که چگونه تجارب و تخصص خود را در اختیار جوانانی می گذارد که در ابتدای راه ورود به حرفه ی طراحی داخلی هستند.

توجه داشته باشید این مطلب با هدف آشنایی بیشتر با حرفه ی طراحی داخلی تهیه شده است، شاید از خلال این کلمات بهتر به دنیای طراحی داخلی ورود کنیم.

طراح داخلی مورد نظر ما تحصیلات خود را در هنر و طراحی(Art and Design) به پایان برده است. در طول زندگی کاری اش به عنوان معمار، طراح داخلی و مدیر پروژه(Project Management) مشغول به کار بوده و خیل عظیمی از سازه های مسکونی، تجاری، هتل و بسیاری دیگر را به اتمام رسانده است. این کارنامه ی درخشان باعث شده تا Alison Grace-Gahan امروزه نامی آشنا در سراسر اروپا، استرالیا و دوبی از امارات متحده ی عربی باشد.

حال موضوع طراحی داخلی و تجارب او را از زبان خودش نقل می کنیم، او در این صحبت ها علاوه به سابقه ی اجرایی که دارد به حضورش در National Design Academy  هم اشاراتی می کند و اینکه چگونه با دانشجویان طراحی داخلی ارتباط می گیرد.

“شخصیت حرفه ای من به عنوان یک طراح داخلی با گذراندن یک دوره ی چهارساله ی هنر و طراحی داخلی در ایرلند ایجاد شد، بعد از آن به مدت ۱۶ سال در پروژه های مختلف صنعتی، از کوچک ترین سازه های مسکونی تا بزرگترین کارهای تجاری ذوق، هنر و تخصص خودم را به کار گرفتم. فارغ از این ها مطلبی که درباره ی طراحی داخلی هربار وجود من را به شور و شوق می کشاند، درگیری همیشگی یک طراح داخلی با چالش هایی است که نیاز به خرج خلاقیت دارند. وقتی در یک پروژه هستید، مدام تحقیق می کنید و به دنبال یافتن راه های جدید می گردید… با توجه به تجارب و شور و علاقه ام به کار، همواره دوست داشته ام که داشته های خود را در اختیار جوان تر ها قرار دهم. عاشق کلاس های سر صبح هستم، وقتی دانشجوها به کلاس می آیند و هیچ ایده ای از آن چه قرار است برایشان رخ دهد ندارند، کمی مضطرب به نظر می رسند، اما به زودی کودک درونشان بیرون می آید و در بحث ها شرکت می کنند. این استعاره ای است از کاری که واقعا انجام می دهیم، زیبایی طراحی داخلی همین است، خلق زیبایی از دل هیچ، تنها به واسطه ی وجود خلاقیت و تجربه و تخصص. “